وکیل ملکی خود را از آکادمی کاشانی کیا بخواهید!

 

با توجه به درخواست مشاوران املاک، صاحبان آژانس املاک، صاحبان و سرمایه گذاران ملک خدمت جدیدی را با تکیه بر سابقه و تجربه 30 ساله خود در حوزه املاک و مستغلات و با بهره گیری از حقوقدانان متخصص، خدمات حقوقی مسکن و املاک (وکیل ملکی) را به آکادمی کاشانی کیا اضافه نمودیم.

پیش از این آموزش داوری، موارد مربوط به امور ثبتی و تنظیم قراردادها و … را در کارگاه های آموزشی با همکاری متخصصین این حوزه برگزار نمودیم. در این خدمت جدید (خدمات و مشاوره حقوقی مسکن و املاک) از حقوق دانان متخصص در حوزه اراضی و املاک با سوابق کاری و اجرایی موفق نسبت به مسائل، ضوابط، مقررات و راهکارهای عملیاتی به سرپرستی دکتر وحید قاسمی عهد بهره می بریم. انواع خدمات حقوقی و ثبتی که شامل تهیه و تنظیم قراردادهای خرید و فروش، مشارکت، اجاره، احداث و …. و همچنین وکالت حقوقی طرح دعاوی امور ثبتی، ملکی، اراضی امور موقوفه، شهرداری، زمین شهری و اقدامات مربوط به تفکیک و افراز در مراجع ذیصلاح را به شکل تخصصی و حرفه ای توسط کادر مجرب حقوقی خود انجام می دهیم.

 

دکتر وحید قاسمی عهد

جهت استفاده از خدمات حقوقی مسکن و املاک می توانید با شماره 88024290-021 تماس حاصل نمایید.

 

 ایزو 10003 برای حکمیت و داوری و حل اختلاف استفاده می شود، در صورتیکه آژانس املاک برای دریافت کمیسیون مازاد دچار مشکل شوند با داشتن ایزو 10003 می توانند توسط مراکز داوری به راحتی کمیسیون خود را دریافت کنند و نیازی به شکایت و پیگیری در محاکم نیست. در این خصوص آکادمی کاشانی کیا ایزو 10003 را پیاده سازی می کند و مرکز داوری را به شما معرفی می کند تا در برگه قرارداد، صاحبان آژانس های املاک و یا مشاورین املاک به این موارد اشاره نمایید تا برای دریافت کمیسیون آسودگی خاطر داشته باشند.

 

وکیل ملکی به منظور پیشگیری از مشکلات احتمالی واجب و ضروری است. تصور بر این است زمانی که به مشکلی برخوردیم به دنبال وکیل یا وکلایی حقوقی مسکن و املاک می گردیم و او را به عنوان مشاور یا وکیل خود انتخاب می کنیم. قوانین مربوط به معاملات مسکن، پیگیری استعلام ها، آگاهی از فروش مال غیر – فروش مال مرهونه ملکی، استعلام های شهرداری و مالیاتی، نحوه دریافت سند، ویژگی‌های اسناد ملکی، خرید امتیاز و سهم مشارکت در ساخت ملک، کلاهبرداری های ملکی و … همگی موارد بسیار پیچیده ای است که از زمان خرید افراد سرمایه گذار و از طرفی آژانس های املاک باید مورد توجه قرار گیرد تا خسارات جبران ناپذیر و ناگواری را ایجاد نکند.

یک اتفاق ناگوار باید قبل از وقوع، پیشگیری شود و اگر حادثه اتفاق افتاد به سرعت باید اقدامات صحیح و درست در راستای آن انجام داد. ملک حوزه ای است که از این قضیه مستثنی نیست و از ابتدای خرید و مشارکت باید به موارد حقوقی آن توجه نمود. بنابراین پیشنهاد می گردد تمامی خریداران، سرمایه گذاران، انبوه سازان، مشاوران آژانس های املاک، صاحبان آژانس های املاک از یک مشاور ملکی مجرب استفاده کنند.

اگر دچار موارد حقوقی مسکن و املاک شدید چه از طرف ارگان های دولتی مثل شهرداری و … و چه در خرید، ساخت و ساز، مشارکت و … می توانید روی کمک وکلای ملکی آکادمی کاشانی کیا حساب ویژه باز کنید. تلاشمان بر این است تا از حق شما به درستی دفاع کنیم.

 

جهت استفاده از خدمات حقوقی مسکن و املاک می توانید با شماره 88024290-021 تماس حاصل نمایید.

1. الزام به تنظیم سند رسمی

مرحله آخر فروش و انتقال رسمی یک ملک، حضور طرفین در دفاتر اسناد رسمی و تنظیم سند رسمی می باشد و گاهی اتفاق می‌افتد که فروشنده به هر دلیلی از  حضور در دفترخانه اسناد رسمی و انتقال قطعی و رسمی ملک فروخته شده بنام خریدار خودداری می کند. در این صورت خریدار یا وکیل ملکی وی با مراجعه به مراجع قضایی، فروشنده را ملزم به تنظیم سند رسمی می کند. در این میان چند نکته حائز اهمیت است؛

خریدار قبل از اقامه دعوی باید با استعلام های وکیل ملکی، اطمینان حاصل کند که ملک مورد معامله در رهن یا بازداشت نباشد، زیرا دادگاه به انتقال ملکی که در رهن دیگری یا بازداشت است رای نخواهد داد. در این حالت باید فک رهن مورد معامله را نیز از دادگاه بخواهد.

در نهایت هر گاه فروشنده حاضر به امضای سند انتقال به نام خریدار نشود، نماینده دادگاه در دفترخانه اسناد رسمی حاضر می شود و سند انتقال را به نام خریدار امضاء می کند.

2. دستور تخلیه

اجاره عقدی است که به موجب آن مستاجر مالک منافع عین مستاجره می شود و به تبع آن می تواند در آن هر گونه دخل و تصرفی کند. اگر پس از پایان مدت قرارداد اجاره، مستاجر بدون تمدید قرارداد از تخلیه ملک خودداری کند صاحب ملک می تواند برای گرفتن دستور تخلیه در صورتی که ملک منزل مسکونی باشد به شورای حل اختلاف محل وقوع ملک و در صورتی که ملک تجاری باشد به دادگاه عمومی محل وقوع ملک رجوع نماید.

3. خلع ید

دعوی خلع ید، به آن دسته از دعاوی گفته می شود که در آن مالک از متصرف غیر قانونی ملک خود شکایت نموده و از مراجع قضایی تقاضای خلع ید متصرف از ملک را دارد. در دعاوی خلع ید، متصرف ابتدا به صورت قانونی و قراردادی و با اجازه مالک به انتفاع از ملک پرداخته اما پس از اتمام مهلت از پیش تعیین شده، از باز پس دادن ملک به مالک خود امتناع نموده و به صورت غیر قانونی به تصرف ملک ادامه می دهد.

به دلیل اینکه اکثر مردم در طرح دعوای خلع ید، تخلیه ید، دستور تخلیه و تصرف عدوانی اشتباه می کنند و این باعث می شود که به نتیجه مطلوب و مورد نظر خود نرسند و دعوای آنها رد می شود، حتماً پیشنهاد می شود با وکیل پایه یک متخصص در امور ملک و اراضی به عنوان یک وکیل ملکی مجرب مشورت کنید.

4. تصرف عدوانی

دعوای تصرف عدوانی چه در بعد کیفری و چه در بعد حقوقی از جمله دعاوی ملکی متداول است. در دعوای تصرف عدوانی، فرد می تواند از طریق حقوقی یا کیفری اقدام کند و در انتخاب آنها تا حدودی اختیار دارد، زیرا دعاوی که به صورت حقوقی مطرح می شوند، دوباره نمی توانند به روش کیفری اقامه شوند اما دعاوی کیفری را دوباره می توان به روش حقوقی مطرح کرد. همین امر لزوم بهره گیری از وکیل ملکی را در دعاوی رفع تصرف عدوانی تقویت می کند. زیرا در هر یک از روش ها جریان پیگیری پرونده و طریقه اثبات دعوی تفاوت دارد.

5. الزام به تحویل مبیع

فروشنده مکلف است پس از فروش ملک به مشتری، مبیع را به وی تحویل دهد، اما در مواردی فروشنده از این امر سر باز می زند، به خصوص در مواقعی که فاصله زمانی قابل توجهی بین وقوع معامله و تنظیم سند رسمی وجود داشته باشد و به دلیل سودجویی فروشنده از افزایش قیمت ها، این مشکل بیشتر مشاهده می شود. در هنگام بروز این مشکل خریدار می تواند با کمک وکیل ملکی، اقدام به طرح دعوای الزام به تحویل مبیع علیه فروشنده نموده و از این طریق اقدام به دریافت ملک خریداری شده خود نماید.

6. رفع مزاحمت

دعوی رفع مزاحمت نیز از جمله دعاوی تصرف می باشد و در آن، متصرف ملک از مزاحم در تصرف خود شکایت می نماید و به این ترتیب، به رفع مزاحمت وی می پردازد.

 

جهت استفاده از خدمات حقوقی مسکن و املاک می توانید با شماره 88024290-021 تماس حاصل نمایید.